Tütün Sarma Makinesi, Teknikleri, Fiyatları

Tütün Sarmanın İncelikleri ve Bilinmeyenleri

Tütün saranların hemen hepsinde hikâye birbirine benzer: Ay sonuna daha epey vardır fakat para suyunu çekmiştir, sigaraysa öngörülen en ciddi masraf kalemidir. Çözüm; çok daha masrafsız olan tütüne geçmektir. Tütüne bir kere geçtikten sonraysa bir daha asla sarma sigara içmek istenmez. Hem daha havalıdır, hem daha hesaplı, üstelik hazır olmadığı için çok daha az tüketilir; velhasıl kötünün en iyisidir ve kısa sürede bir yaşam biçimi haline gelir. Tütün kullanıcısının etrafında mutlaka “ben de mi tütüne geçsem?”ci birileri olur, bu liste de o meraklı arkadaşlar için hazırlanmıştır zaten. Listelerde bu hafta “tütüne geçmek”sürecinde sıkça duyacaklarınız, buyurun buradan yakın efendim!

1. Ohaaaa elle mi sarıyorsun?

Sanki tütün sarmıyosun da atomu çıplak elle tutup ortadan ikiye yırtıyormuşsun gibi abartılı tepkiler alacaksın, bunları duydukça havaya girip şımarma çünkü neticede dediğim gibi; atomu çıplak elle tutup ortadan ikiye yırtmıyorsun.

2. Bunun makinesi varmış ondan alsana daha kolay olur.

“Bunun hazır paketlenmişi var ondan da alabilirsin aslında ya. Bunun içilmişi var bir de izmarit diye bir şey çok acayip. Alsana. Niye öyle kötü kötü bakıyorsun?”

3. Bunun böyle bir paketi kaç para? Bunun böyle bir paketi ne kadar gidiyor?

Ardından bir paket sigara fiyatıyla kıyaslamalar, bir paket tütünden kaç adet sigara çıktığını hesaplamaya çalışmalar, içler-dışlar çarpımları, pi’yi 3 almalar derken hummalı bir hesaplamaya girilecek, neticede kârda olduğuna karar verilecek, sen de konu ne ara tütünden trigonometriye bağlandı ona şaşırdığınla kalacaksın; hazır ol.

4. Nasıl uğraşıyorsun bununla ya…

Sarma sigara içtiğinde sanki tütünün toprağa ekiminden hasadına, kurutulmasından işlenmesine, paketlenmesinden son kullanıcıya ulaştırılmasına kadarki tüm süreçten sorumluymuşsun gibi davranılması kaçınılmaz. Neyse ki pratiğini geliştirip karşındaki paketinden bir tane sigara çıkarıncaya kadar kendi sigaranı sarıp yaktığın zaman o muhabbetin önünü alabiliyorsun.

5. Versene bir tane de ben sarmayı deneyeyim.

Al annem, dene. Sebil bu çünkü kafana göre sar, ziyan et, tükürük içinde bırak ne tuttuğun kâğıttan hayır gelsin ne tütünden, buyur.Tütün nispeten ucuz olduğu için sen bırak ziyan etme dersen cimri damgası yersin, sesini çıkarmayıp müsaade etsen senin iki gün kullanacağın miktarda tütünü tek bir sigarada ziyan edişini nemli gözlerle izleyeceksin, her halükarda tadın kaçacak; hazır ol.

Online Sipariş Hattı
Telefon