Tütün Yandığında Oluşan Duman Yaklaşık 4 Bin Bileşenden Oluşur

Tütün İçimini Kolaylaştırır

Tütün yandığında her yanan maddede olduğu gibi gazlarla karışık minik partiküller üretir. Duman budur. Sigara filtresi bu partiküllerden bir kısmını süzme işlevi görür.

Sigara içen, sigarayı içine çektiğinde tüm duman hem minik partiküller hem de gazlar tütün çubuğu ve filtre boyunca emilir. Gazlar sigara filtresinden geçerken, bazı partiküller sigaranın filtresine takılırlar. Nikotin ve su barındırmayan bu partiküllü maddeye katran denir. Tütün yandığında oluşan duman yaklaşık 4 bin bileşenden oluşur.

Bunlardan birçoğu zaten soluduğumuz havada ve yiyeceklerde de mevcuttur. Bu bileşenler paketlerin üzerinde belirtilen katran nikotin karbonmonoksit benzeri emisyonları içerir. Sigaranın yanması sırasında su buharı da oluşur. Çünkü doğal olarak bir organik madde yandığında kimyasal bileşenlerine indirgenir ve su açığa çıkar.

Sonuç olarak sigara filtresi dumanın bir kısmının bir takım partikülleri tutabilen bir koruma şeklidir. Sigarada filtrenin bir başka özelliği duyularda yaptığı etkidir. Sigara filtresi kâğıt ve havalandırma seviyesi tamamen sigaranın duyularda yarattığı etkiyi duman miktarı düşünülerek yapılır.

Online Sipariş Hattı
Telefon